Domates Çorbası Diyeti Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Domates Çorbası Diyeti Tarifi ve Malzemeleri

Domates çorbası diyeti, domatesi eğer seviyorsak hatta çok seviyorsak bu sayede 1 hafta içinde 10 kiloya kadar vermemiz mümkündür. Domates çok sağlıklı bir besindir ve içerisinde oldukça vitamin bulunmaktadır. Bu vitaminler vücudumuza çok etkilidir. Diyetimizin en büyük kaynağı olan besin domatestir. Domates çorbası diyeti için gerekli olan.

Diyet domates çorbası için gerekli malzemeler
  • 6 adet büyük boy domates
  • 2 adet büyük boy kırmızı biber
  • 2 adet büyük boy havuç
  • 3 adet orta boy soğan
  • 1 adet küçük boy lahana
  • 1 adet küçük boy kereviz
Diyet domates çorbası nasıl yapılır?

Domatesi, kırmızı biberi, havucu, soğanı, lahana ve kerevizi kesme tahtasının üzerinde minik minik doğruyoruz ve geniş bir tencerenin içine alıyoruz üzerine malzemeleri kaplayıncaya kadar su ilave edip malzemeler yumuşak kıvam alana kadar kaynatıyoruz. Sebzeler yumuşayınca ocağın üzerinden alıyoruz ve çorba kıvamına getirmek için içine az miktarda tuz ve karabiber ilave ederek mikser yardımıyla karıştırıyoruz. Bu hazırlamış olduğumuz çorbayı bir hafta içmemiz yeterli olacaktır. Acıktığımız zaman domates çorbasından içmemiz serbesttir.

Domates çorbası diyeti 1 hafta yetmektedir. Eğer devam etmek istiyorsak 2 gün ara vererek devam etmemiz daha doğrudur. Ama sonsuz olarak bu diyete devam etmemiz doğru değildir. Günde en az 2 litre su içmemiz gerekmektedir. Acıktıkça da domates çorbası içebiliriz.

Domates çorbası diyetini bir haftalık periyotu

1. Gün meyve ağırlıklı beslenmemiz gerekmektedir. Fakat muz dışında bir meyve seçmemiz gerekiyor. Kavun ve karpuz seçebiliriz. Kalorisi düşük olduğu için bunlar en doğru meyvedir. İlk günümüz meyve ve çorba günü olduğu için meyve yemeliyiz ve açlığımızı hissettikçe çorba içebiliriz.

2. Gün sebze günümüzdür. Bugün de sadece sebze tüketmemiz gerekmektedir. Fakat patates yemiyoruz ve acıktıkça domates çorbası da içmemiz gerekiyor.

3. Gün meyve ve sebze günümüzdür. Bugün de ise karnımız doyana kadar domates çorbası içiyoruz ve 2 ya da 3 tane meyve yiyebiliriz. Tabi sebzede tüketmemiz gerekiyor ama haşlanmış sebze.

4. Gün yağsız süt ve muzu da diyete ilave etmemiz lazım. Gün boyunca 3 adet muz yiyebiliriz. Karnımız doyana kadar yağsız süt içebilir ve domates çorbamızı da içebiliriz. Süt ve muz tatlı ihtiyacımızı karşılayacaktır.

5. Gün doyana kadar domates çorbası içeceğiz ve öğle ya da akşam 100 gram kadar ızgara balık yememiz mümkündür.

6. Gün aynı şekilde doyana kadar domates çorbası ve 200 gram dana eti ya da tavuk eti yiyebiliriz.

7. Gün haşlanmış esmer pirinci diyete dahil etmemiz gerekmektedir. Şekersiz meyve suyu içmemiz mümkün olup sebzelere de izin verdiğimiz gündür. Domates çorbası ise doyana kadar içebiliriz.

Bu domates çorbası diyetimiz 1 haftalık periyottur. Eğer 1 hafta daha devam etmek istersek 2 gün ara vermeyi unutmamamız gerekmektedir. Şimdiden bol şanslar diliyorum.

Domates Çorbası Diyeti Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İrmikli Domates Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

İrmikli Domates Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Fırında Domates Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Fırında Domates Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Konserve Domates Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Konserve Domates Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Domates Çorbası Tarifi

Domates Çorbası Tarifi

İspanyol Domates Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

İspanyol Domates Çorbası Tarifi ve Malzemeleri